yeni yılın gelmeyen saatleri.

mutlu yıllar
yeni yıla beni mutlu edebilecek birisiyle girmek varken, yine aynı görevi gören çikolatayla birlikte girmek biraz garip geliyor aslında. ama şikayet etmeyeceğim. ne güzel demiş aslında ismail sertaç abim, "gidin sevişin, için, hatta sonra dövüşün, yorgun düşün katili olun senenin son günü, dünyanın." diye. bugün gidip sevişemeyeceğim, içemeyeceğim, hatta dövüşemeyeceğim ama yıl boyunca yapamadığım şeyi yapıp mutlu edeceğim sevdiklerimi. senenin son günü, hırsımı çıkaracağım 2011'den. vuracağım ağzına, yüzüne ve mutlu bir şekilde girmek isteyeceğim 2012'ye.

ah eski yıl. ne kadar kötüsün biliyor musun? insanlara sadece umutsuzluk, huzursuzluk vermekten başka hiçbir şeye yaramadın. korkuyorlar 2012'ye girmekten. "girdiğimiz zaman ne olacak, ne işe yarayacak, yine mutsuz huzursuz olacağız" diyorlar. insanların içinde çoook ufak, minicik bir "umut" daha bırakmadın ya; çok kötüsün!

oysaki sevinmeliydik. "yeni yıl geliyor, küçük küçük umutlarımız büyümeli artık" demeliydik ve gülen yüzlerle başlamalıydık her yeni güne. bizi çok bozdun 2011, çok.

umarım, umarım 2012 böyle olmaz. tüm sevdiklerim demiyorum, "bütün insanlar" mutlu olur. hepimiz sevdiklerimize kavuşuruz umarım. buraya yaz yaz bitmez dileklerimi ama, umarım iyi bir yıl olursun 2012. umarım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu Blogda Ara