başım ağrıyor.

başım ağrıyor, müziğin sesini kısıp bugün yapacaklarıma bakıyorum. müziğin bassları, tizleri çok ağır geliyor kulaklarıma. tamamen kapatıyorum. gözlerimi kapatıyorum sonra, hiç tanımadığım bir silüet beliriyor gözlerimin önüne. sonra renkler kaplıyor her tarafı, daha önce görmediğim tarifi imkansız renkler. sarıyla yeşil birleşmiş, siyah aralara serpilmiş ve beyazlıktan eser yok. karamsarlık geliyor aklıma. dudakları geliyor sonra tanımadığım silüetin. saçları geliyor gözlerimin önüne. gözlerini göremiyorum, vücudunu göremiyorum. gözlerimi açıyorum, kayboluyor sonra.
kırmızılar, yeşiller, sarılar, dünyanın binlerce tür hali var. fakiri, zengini, delisi, aşığı, farklı farklı kafada. ben bugün kredi kartıma tekrar baktım, 18 lira limitimin olduğunu fark ettim. bu sefer küfür etmedim, "harcadım." dedim ve sustum sonra. anti depresanların etkisiz kaldığı yere geldim tam şu an, sigara dumanlarının anlamsızlaştığı, hüzünlerin fazlalaştığı o ana.
kendimden bahsetmeye başladığım zaman duygulara hitap edemiyorum. hayaller vardır değil mi? bazılarında gerçek olan, bazılarında sadece kırılmak için var olan. benim de hayallerimin olduğu aklıma geliyor. sonra aklımı kaybediyorum zaten. aklımla birlikte hayallerim de kayboluyor sonra. akılsızlığın yerini duygu sömürüsünün aldığı yere gidiyorum, selam ederim herkese.
yazılar derinden ve anlamlı olduğu zaman değerlidir. yazılarınızda anlatmak istediğinizi anlatmak önemlidir, anlattığınızın anlaşılması değil. karmakarışık yazıların, konuların ortak bir noktası vardır çoğu zaman. çıktığı, geliştiği ya da bittiği yerlerden birisi kesişir mutlaka.
"kendini üzme" diyen insanları düşünüyorum. kendimi bile bile üzebilecek kadar salak olduğumu düşünüyorlar. benim için kendilerini üzüyorlar. babam, annem beni düşünüp üzülüyor mesela. ben de benim için üzülmelerini düşünüp üzülüyorum sonra. duygusuz diyorlar, umursamaz diyorlar ama "acıyor, acıyor, içimin en derin yeri acıyor be dostlar. her yolu denedim ama, bitmiyor be dostlar."
onlarca, yüzlerce, belki de binlerce ses duydum bugüne kadar. olur bazen, bunların hepsi aklına gelirde düşünürsün. tüm sesler birleşip senfoni orkestrası kurarlar kafanın içinde. olur bazen, bunların hepsi birleşebilir. uzaklarda, uzaylarda. belki de yakındadır, kafanda.

bilmiyorum, ama başım ağrıyor. çok ağrıyor.
bugün, parasızlıktan bahsetmek istiyorum. parasızlığın dar bir konu olmadığı aklıma geliyor. parasızlığı mutsuzlukla, bisikletle, hayallerle bağdaştırıyorum. yazsam, ansiklopedi olur diyorum. aklıma, ansiklopedi basacak param olmadığı geliyor. sonra aklımı tekrar kaybediyorum. sonra deli diyorlar. sonra boşveriyorum, başım ağrıyor. 

1 yorum:

  1. duygusuz diyorlar, umursamaz diyorlar ama "acıyor, acıyor, içimin en derin yeri acıyor be dostlar. her yolu denedim ama, bitmiyor be dostlar."

    Duygusuz. Duygusuz kelimesi son bir yıldır benim de kafamın içinde yankılanıyor. İnsanlar bana da duygusuz diyorlar, kafamın içinde yaşadığım her bir savaştan nasıl yorgun çıktığımı bilmeden. Yeri geldiğinde kendimi bile bile ateşe attığımı görmeden. Boşversene.. İnsanlar hep konuşuyorlar.

    YanıtlaSil

Bu Blogda Ara