gündem ve yorgunluk.

gündemde medya ödülleri var. üzerimizde 1 senelik yorgunluk. hafifimsi gerilim. aslında takım elbiseler, kravat olduğunda güzeldir. kravat olmayan takım elbise, mezesi olmayan rakıyı anımsatır. takım elbise giyen her insan, insan değildir. kimseyi terörist olarak suçlamak istemiyorum, ama bazı takım elbiseli teröristler biliyorum.

dünyada adalet olsaydı eğer, masumlar ölmezdi. medya ödüllerine saatler kala bomba patlattılar. yüzlerce ölü, yüzlerce yaralı dediler. hafifimsi gerilim, yerini gerilime bıraktı. gergin dakikalar, gergin saatler. üniversite yas ilan etmiş, medya ödüllerinin ertelenmesi gerektiğini öğrendik. evlilikler de güzeldir aslında takım elbiseler kadar. bir evliliği kurmak için seneler gerekebilir, aynı evliliğiyse saniyeler içerisinde yok edebilirsiniz.

bizim, senelik medya ödülleri, takım elbiseli teröristlerle elele vererek saniyeler içerisinde yok oldu. çok yoruldum, çok yorgunum.
çorba, kendi başına durduğu zaman lezzetini kaybeder. iki lokantayı birbirinden ayıran çorbanın malzemesinden çok sosudur. sosunun karışmasıdır. bu yazıyı öyle algılamanızı istiyorum; beni diğer yazarlardan ayıran şey bu yazıda, fazlaca kelime karışımı.
dünyanın sonu gelebilir. hatta bugün, aşırı derecede ölmek istediğiniz için dünyanın sonu fikrini kafanızda hoş bulabilirsiniz. dünyadaki tüm insanları mutlu etmek bu yüzden zordur. çünkü, şu an evladını düşünen bir anneye "dünyanın sonunun güzel olduğunu" anlatamaz, benimsetemezsiniz.

benim kafam karışık, ben çok yorgunum. dünyanın sonu hala gelebilir. çünkü, hatayda bombalar patladı. ertesi gün, renk sevdasıyla hayatını yaşayan biri, başka renklere sevdalı biri tarafından öldürüldü. nedenini bilmiyorum, o haklıydı bu haklıydı demiyorum. zaten, ölümün haklısı veya haksızı olmaz. kıyamet kopmadığı sürece, insanlar ölmemeli.
öyle de değil, bazen çok karışığım.
benim kafam hala karışık, ben hala çok yorgunum. ölümün güzel bir şey olduğunu savunan insanlarla karşılaşabilirsiniz. aslında ölüm, ölen için kolay ama arkada kalanlar için zor olan bir olgudur. bana ölümün güzelliğini benimsetebilirsiniz, ama evladını kaybetmiş bir anne için ölüm kavramı çok farklıdır.

kimileri, yakınını kaybettiğinde tanrısına sığınır. kimisiyse tanrıya küfreder. bu yüzden de tüm insanları mutlu etmek zordur. dini bütün bir insana tanrının adaletini benimsetebilirsiniz. ama bir ateiste ilahi adaletten bahsetmek cesaret ister.
her neyse, bazen aşırı derecede karışıyorum. araya cümleler koyarken zorlanıyorum. oysaki benim işim cümle mühendisliği. tesla da bir mühendisti, da vinci'de öyle. ikisi bir araya gelseydi eğer, bu yazıda anlatmaya çalıştıklarımı çözemezdi herhalde. o yüzden, sizi garipsemiyorum.
biz medya ödüllerini iptal ettik. iptal ettiler. bomba dediler, insanlar öldü dediler. aradan günler geçti, benim kafam hala karışık. ben hala çok yorgunum. haberleri açtım. aslında habercilik güzel meslektir, insanlara kötü olan şeyleri unutturmak için güzel bir yöntemdir.

bugün de öyle oldu. biz medya ödüllerini iptal ettik. şimdi, haberlerde iptal etme nedenimizden çok cicişlerin memeleri konuşuluyor. memelerine bakmadım demiyorum, ben erkeğim. erkeklerin basit görevlerinden birisi, çaresiz insanların cinsel arzularından yararlanmaktır. ağlayan bir cicişin suratından çok, memeleriyle ilgilenirim.

biz medya ödüllerini iptal ettik. şimdi, aradan zaman geçti. ben bile cicişlerin memelerini konuşuyorum. cicişlerin memeleri, çok önemli mevzu. cicişlerin memelerini ellemişler. reyhanlı'da bomba patladı. renk sevdalıları birbirini öldürdü. birbirini öldürdü renk sevdalılar, cicişler, memeler, reyhanlı...
bilmiyorum, kafam hala çok karışık. memeler, çok önemli mevzu; insan ölümlerinden, odtü'de dayak yiyen öğrencilerden daha önemli.

1 yorum:

  1. Senin için biraz tatsız şeyler sanki, ama harika aktarmışsın. Yazılarının içinde en çok bunu sevdimmmm :)

    YanıtlaSil

Bu Blogda Ara