Ana içeriğe atla

doktor bey, psikiyatrist hanım ya da her kimsen.

doktor bey, psikiyatrist kadın ya da her kimsen; tedavine ihtiyacım var. ama beni senin bulman gerekiyor. lütfen, yardım et. bir insanı öldürmenin nasıl bir his olacağını düşünüyor, birisi ölürse nasıl tepki vereceğimi bilmiyorum. biraz uğraşsam güzel bir seri katil, biraz didinirsem hiç kimsenin beklemediği sosyopat olabilirim. biraz aşık olmayı, biraz birinden hoşlanmayı bile denedim; şerefsizim aklıma gelmişti. biraz sosyalleşmeyi, biraz yalnızlığı terk etmeyi denedim. biraz her şeye yeniden başlamayı denedim.

hiçbir şey değişmedi. bana bunlarla gelme doktor bey, psikiyatrist kadın; ya da her kimsen. bana kendin gel, gelirken her şeyini getir. yardıma ihtiyacım var.
polislerin salaklığına doyum olmuyordu. bu yüzden yüzlerce insan öldürmüşümdür. hiç kimse benden henüz şüphelenmedi, hiç kimse varlığımı bile bilmiyor. en son fahişelikle suçlanan bir kadını diğer meslektaşlarının önünde öldürdüm. hayata delicesine bağlı, mutlu iş adamını öldürdüğüm günü hiç unutamıyorum.

beni çok seven kadını kırk altı yerinden bıçakladım. en lezzetli tarafı poposuydu şüphesiz, sigaradan kokuşmuş akciğerlerinin tadı için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. bir müzisyenin ses tellerini ızgara yapıp misafirlerime sunmuştum, yemeğin tarifini çok merak etmişlerdi. en yakın arkadaşımın kalbi çok tatlıydı, kimse haber alamıyor kendisinden.
bir şeylerin değişmesi gerekiyor psikiyatrist kadın. geleceksen eğer, bir şeyleri değiştirebileceğine inanıp gel. delirmeyeceğine inanıp gel. öyle şeyler söylerim ki düşünmeden, kendini pencerenin kenarında atlamayı düşünürken bulabilirsin. öyle şekilde severim ki seni; tanrının varlığı hakkında düşüncelerin değişir. öyle bir giderim ki; umrumda değil.
beni çok seven kadının dudakları da lezzetliydi. dudaklarıma yapışan dudakları, poposu için güzel bir sos olmuştu. bir gün çok sevdiğim kadını öldürdüğüm için pişman olmuştum. o günden beri kadınları sadece bir gün sevebildim, ertesi gün nefret ettim.

not defterime yazdığım her cinayetin başında kendimle ne kadar çok çeliştiğimi ekliyorum. tesla benim yerimde olsaydı, bulduğu ampülü patlatırdı ertesi gün.

bir gün kendimi öldüreceğim. psikiyatrist kadın...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

iyi ki varsın.

sana ne yazacağımı bilmiyorum. aslında, sana ne yazacağımı çok iyi biliyorum da kelimelere dökemiyorum. bir yanıma kahvemi aldım, diğer yanıma da bırakmak için söz verdiğim sigaramı. yazmak bana zararlıdır belki, belki de zararsız. hiç bilmiyorum ama çok mutluyum; yanımda sen varsın. yanımda kal... bana en yararlı sen varsın, geriye kalan her şey zararlı. benim için baktığım her yerde sen varsın; gerisi anlamsız.

ellerim biraz soğuk, elimin en soğuk yerinden tutar mısın içim ısınsın. ya da bana biraz bakar mısın, cennete olan sevdam artsın. saçlarınla oynayabilir miyim, çocuklukta hevesimi alamadığım oyuncaklarım için. ellerinden ben tutabilir miyim ya da? soğuk bir yerin kaldıysa ısınsın diye.

sana çok şey yazdım. sana yazdığım her şeyi sildim, tekrar yazdım. kelimelerin duruşunu beğenmedim bazen. bazen, seni sevdiğimi tam anlatamadıkları için kızdım; tekrar sildim, tekrar yazdım. bir daha beğenmezsem eğer tekrar siler tekrar yazarım. sana değer. senin için, tek tek, ayrı ayrı tüm ke…

siz hiç başarısızlığı çantanızda taşıdınız mı?

henüz 23 yaşındayım. geçenlerde bir yazı okudum. bana "hayatı aceleye getirme" diyordu. yine uzun bir zaman önce geçenlerde birileri bana "steve jobs üniversiteyi bırakmış. sonra apple'ı kurmuş." diyordu. biraz daha önceye gidebilirim. google'ın küçük bir garajda kurulduğu gerçeğine kadar yani. insanların öğütlerinden bahsetmekse konu, hayatımın her köşesini anlatabilirim. memur olmamı isteyenlerden, değer verdiğim her şeyi hiçe saymamı bekleyenlerden girebilirim konuya. dolabımdan hiç çıkarmadığım, "bir gün başarılı bir insan olacaksın." dendikten sonra verilmiş kol düğmelerinden bile bahsedebilirim. hiçbir şeyi değiştirmez, biliyorum. hiçbir şeyin değişmesini istemiyorum zaten... sadece, anlatasım var.

iki üniversite gördüm ben. ikisini de bitirmedim. birini daha üçüncü ayımın başında bıraktım. diğeri 5 sene sürdü, bırakmak üzereyim. üniversiteyi bırakmak iyi bir şey değil, biliyorum; fakat üniversiteyi bitirmek de zannedildiği kadar iyi değil.…

5. ay: gidersen...

saat geç oldu, uyuyup uyanalım. saatini kur, bir sanatçının da dediği gibi "her sabahın, bir anlamı olmalı." her sabah, bir anlam oluşturmalı. ölüm var, ölüyoruz işte; hem de kaç defa olduğu hiç belli değil. ölüm var, ölüyorlar işte; kim olduğu çok mu önemli?

şimdi de kayıp giden zamana mı takacağım bilmiyorum. şimdi, neye takmam gerektiğini de bilmiyorum kafamı. ya gidersen? ya kalmazsan? içimden bir his diyor ki "bütün cümlelerin yarım kalır." içimden bir ses uyarıyor, "zaten sessizsin... giderse, ne anlamı kalır?"

derin bir uykudan uyanır gibi, komadan büyük bir isteksizlikle çıkar gibi... hiç dinmez gibi ve hiç bitmez gibi... akla gelen her kötü betimleme gibi korkular. neden, ne için... cevabı bulunmayan bir yerde. beynin derinlikleri, kalp atışının ulaşamadığı yerler gibi. hiçbir işe yaramayan apandisit gibi ve daha bir çok şey gibi... ne çok gibi oldu, kendimden çekindim.

bi değişiklik var anlıyor musun? neyin değiştiğinin farkında değilim üstelik…