saçmalattirik: konular ve uşakları.

"nasılsın bugün? nasıldın bugün? mustafa sende çok şey değişti sanki kısa sürede. sen kendini bırakma yine de. devril, yok ol, öl, geber, ama gücünü asla kaybetme. yaşamanın bir anlamı olmalı içinde. derine in mustafa, belki taa en derine. baksana yıllar geçti, çok şey soyuldu derinden. yaşamadığını zannetsen de düşünce bunlar, bir gün kapından içeri gelirler."

yıkıl. her seferinde daha iyi yıkıl. bir kere olsun kalkama. anlamsız gelen cümleleri bir tarafına sakla, yıllar sonra okuyunca anlarsın. kalkmana yardımcı olmuş yabancı ellerin de yoktu anlamı; ama inandın. bir kere olsa inandın; sonrası seni takip etti. bir kere daha olur belki, sonsuzuncu kere inanırsın.

kırılmaktan tutmayan kalbin hala atıyor mu? atıyorsa güzel, atmıyorsa diren. ben de bir kadını sevdim zamanında, tanrı beni yokluğuyla sınadı. sen de birini sevmişsindir, nasıl olduğunu çok iyi bilirsin. mutlu sonla bitseydi adına aşk değil; sevgi derlerdi. mutlu sonla bitmedik ya adına aşk deyip susuyorum.

bugün de uyandın ey insan, bugün de uyuyacaksın. neyi çok istersen olmayacak buna kendini inandır. mutlu olmanın da bir yolu vardır bizim bilmediğimiz. mutlu insanlar da vardı tabi bir türlü kimsenin görmediği.
karışık değildi, özledim. basitleştirilmiş aşk mektupları ve saz arkadaşları. dudağından mı öpmüş, tadı güzeldir eminim. bu kadar mı yani aşk dediğiniz? bir kaç seni seviyorum ve sonra bitti.

elimle sevişmekten zevk almadığım günden beri durgunum. sorsan hiç bilmiyorum zaten kim yaptı bu vurgunu? kimsenin yüzünü görmek, kimseyle konuşmak istemiyorum. yalanlar sıçan ağzımız da bilmiyor zaten hangi gerçek doğru.

gitmenin değeri bu kentlerde bilinmiyor. aynı sevmenin, nefret etmenin de öyle. elimde bir sandık var. içi gitmek, yalnızlık ve ölüm üzerine yazılmış mektuplarla dolu. görenin sorduğu tek soruysa "neden hep aynı konular?"

eşşeğin sikinden.
her şey eşşeğin sikinden.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu Blogda Ara