Ana içeriğe atla

başlığını bulamıyorum, konusu yok.

karnım, kaslarıma kadar ağrıyordu. düşük müzik tınısından nefret ediyordum. korkuyordum da. ben en çok sabah ezanından korktum, bir de gidişlerden, bir de kalışlardan, bir de sessizlikten, bir de... her şeyden. otobanların bile sessiz olduğu vakitlerde, nereden geldiğini bilmediğim o saba makamı ezanından... ne caminin nerede olduğunu, ne de hocanın kim olduğunu biliyordum; sadece ürperiyordum işte. ölüm çok yakın ve henüz yaşamak için fazlaca günahım var!

karın kaslarımın ağrımasından zevk alıyordum. uzun zaman sonra, yani aylar sonra tekrar aynı ağrıyı hissetmek güzel şeydi en azından. bundan önce bacaklarımdaydı, sonra mideme yükseldi; en sonunda beynime yükselsin. en sonunda öleyim ve tekrar en başa. en sonunda kurtulun benden ve tekrar en baştan. "en sonunda geçecek" dedi her şey. "en baştan başlayacak" dedim. bir sanatçı da dedi, aynısını. "her son, yeni bir başlangıçtır aslında." diye ekledi sonra. tekrar acıyacak, tekrar kabuklaşacak ve sen, tekrar gideceksin.

hala birleştirilmemiş bin bir parça puzzle'ım var. bir parçası fazlalık. bin parçayı birleştirsem bir tarafı eksik kalır. binlerce gülen yüzüm var, bir tarafım hep somurtkan. gülen tarafım o kadar fazla ki hangisiyle tanıştırdığımı unuttum. ağlayan bir tarafım var sadece, tanıyor musun? tanıştırayım, bu blogum nam-ı değer ağlayan taraf. sen kimdin? kimin ağlayan tarafı? buradaysan elbet var bir sebebin umrumda olmayan ve biliyorum; buradaysan, ben kadar gözyaşların var kimsenin de bilmediği. ve bilmek istemeyeceksin ama; ölmeyi isteyerek öleceğiz. ölürken bile ölümü hissedemeyerek.

sürünmemek için çabalıyordum. bıraktım, şimdi daha fazla sürünebilirim. bir fahişenin götüne ne kadar hızlı vurursan kırbacını, o kadar zevk alır. bir fahişesin ve ne kadar sürünürsen, o kadar zevk alacaksın. bir fahişeyim, namım erkeğin orospusu. beni ne kadar sürsen, o kadar zevk alırım hayat. bana biraz mutluluk koklat bak göreceksin, ne kadar rahatsız oluyorum! bana biraz acı ver. senariste söyle, yalnızlık yazsın. biraz uzaklaş benden... çokça git. birileri bende kaldıkça rahatsız oluyorum. biraz gel, çokça git. hayatımı kaplayan am kokusu... yavaş gel ve sonra, sana hiç yalan söylemeyeceğim. siktir git.

uykulanıyorum. son zamanlarda çok uykum geliyor. o kadar uyudum ki hayatta, uyanmak istemiyorum artık. biraz uyansam batıyorum, biraz gözlerimi kapatınca serbest kalıyor hayatım. batarken çırpınırsan, daha fazla batarsın; tecavüze uğrarken kurtarılmak, uğradığın psikolojik eziyeti değiştirmeyecek. 

bir kadın beni "minik orospum" diye sevseydi, aşık olurdum. sen nasıl aşık olursun birine, seni sevdiği için mi? ben öyle değilim. benden kim nefret ettiyse, ona aşık oldum ya da kimi sevdiysem önce nefret ettirdim kendimden. sonra aşık oldum. sonra gitti. çünkü nefret ettiğin birine katlanamazsın. ve herkesten nefret ediyorsan eğer, herkesi kendin gibi sanıyorsan, herkesin sana aşık olacağını düşünebilirsin.

ne bileyim işte, hayat çok garip.
bu bir hikayeydi en başında.
bir hikaye saçma geldi. bir yazı oldu.
bir ben olmuşum yıllar önce, çok saçma.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

iyi ki varsın.

sana ne yazacağımı bilmiyorum. aslında, sana ne yazacağımı çok iyi biliyorum da kelimelere dökemiyorum. bir yanıma kahvemi aldım, diğer yanıma da bırakmak için söz verdiğim sigaramı. yazmak bana zararlıdır belki, belki de zararsız. hiç bilmiyorum ama çok mutluyum; yanımda sen varsın. yanımda kal... bana en yararlı sen varsın, geriye kalan her şey zararlı. benim için baktığım her yerde sen varsın; gerisi anlamsız.

ellerim biraz soğuk, elimin en soğuk yerinden tutar mısın içim ısınsın. ya da bana biraz bakar mısın, cennete olan sevdam artsın. saçlarınla oynayabilir miyim, çocuklukta hevesimi alamadığım oyuncaklarım için. ellerinden ben tutabilir miyim ya da? soğuk bir yerin kaldıysa ısınsın diye.

sana çok şey yazdım. sana yazdığım her şeyi sildim, tekrar yazdım. kelimelerin duruşunu beğenmedim bazen. bazen, seni sevdiğimi tam anlatamadıkları için kızdım; tekrar sildim, tekrar yazdım. bir daha beğenmezsem eğer tekrar siler tekrar yazarım. sana değer. senin için, tek tek, ayrı ayrı tüm ke…

5. ay: gidersen...

saat geç oldu, uyuyup uyanalım. saatini kur, bir sanatçının da dediği gibi "her sabahın, bir anlamı olmalı." her sabah, bir anlam oluşturmalı. ölüm var, ölüyoruz işte; hem de kaç defa olduğu hiç belli değil. ölüm var, ölüyorlar işte; kim olduğu çok mu önemli?

şimdi de kayıp giden zamana mı takacağım bilmiyorum. şimdi, neye takmam gerektiğini de bilmiyorum kafamı. ya gidersen? ya kalmazsan? içimden bir his diyor ki "bütün cümlelerin yarım kalır." içimden bir ses uyarıyor, "zaten sessizsin... giderse, ne anlamı kalır?"

derin bir uykudan uyanır gibi, komadan büyük bir isteksizlikle çıkar gibi... hiç dinmez gibi ve hiç bitmez gibi... akla gelen her kötü betimleme gibi korkular. neden, ne için... cevabı bulunmayan bir yerde. beynin derinlikleri, kalp atışının ulaşamadığı yerler gibi. hiçbir işe yaramayan apandisit gibi ve daha bir çok şey gibi... ne çok gibi oldu, kendimden çekindim.

bi değişiklik var anlıyor musun? neyin değiştiğinin farkında değilim üstelik…

1 yıl.

buraya yazmayalı çok uzun zaman oldu. her gün yazdığım, yazmadan duramadığım, yazarken paketlerce sigara bitirdiğim günleri hatırlarım. insan hayatı biraz garip olsa gerek; insanı, yazmadan duramadığı günlerden yüzüne bile bakmadığı günlere getirebiliyor. insan hayatı garip gerçekten... size, bu garipliklerden bahsetmek isterim.

hiç, ömür boyu mutlu olmayacağınıza inandınız mı? "sınırsız seçenek hakkın olsaydı, şu an seni ne mutlu ederdi?" gibi bir soruyla karşılaşıp cevapsız kaldınız mı? hayatta bir adım daha ileri gidemeyeceğinize, gücünüzün kalmadığına, pes ettiğinize, her şeyden pes edeceğinize ve hiçbir şeyin sizi mutlu edemeyeceğine inandınız mı? ben inandım. körü körüne inanıp, körü körüne yaşadım bunları; kendimi mutsuz etmek için elimden geleni yaptım. hayatım boyunca çıktığım merdivende, bir sonraki adımı atmaya sıkıldığım için inmeye başlamıştım. güçsüz olduğumdan değil, sıkıldığımdan. yaşarken yaşamaktan sıkılır mı insan? ben sıkıldım, çoğunuz gibi.

eskiden olsay…