artı on sekiz: bir şeyler ek sik.

her şey bir eksik, herkes biraz eksik. bakıyorum, her şeyim biraz eksik. sen bilir misin "her şey" dediğin şeyin eksik olması ne demek? ben bilmem. ama sanki bir şeyler eksik. anne rahminden yeni çıkmış cinsiyetsiz bebeklerin çığlığı eksik mesela, ölü doğanlar cumhuriyetinde yapılmış kürtajların haddinden sorumluyum. ben bir cehennem meleği değilim ama sanki içimde edebi açıdan bir kalp eksik; duygusuzluk, hissizlik, inançsızlık. tam olarak, tamamımdan bir şeyler eksik.

şiirler ne kadar kısa olursa o kadar akılda kalıcı olurlar. paragrafları ne kadar uzun tutarsan etkisi o kadar az olur. ayaklarım artık sadece ruhsal değil; fiziksel olarak da yorgun. ruhuma kadar uzanan kollarımın kıpırdamaya hali yok. çok kişiyi öldürdüm. pis kokan, dengesiz beslenmiş spermler arasında belki de yüzlerce genç beyni öldürmüşümdür. seksin bir cinayet olduğunu ilk duyduğumda reddettim. doğmamış o kadar çocuğun babasını tanıyorum ki; dışarıya çıkıp bağırasım geliyor, "bütün eller katildir!"

sivrisineklerin iğneleri olmasaydı, amaçsızca uçup giderlerdi. zaten sivrisineklerin iğneleri olmasaydı, sanırım başındaki "sivri" atılır ve milyonlarca sinek gibi, piç gibi "sinek" adında bırakılırdı. her doğan kelebeğin bir amaç uğruna doğduğuna inanan bir kabile tanımıyorum; ama kelebeklerin üç beş günlük hayatının var olmasına en iyi sebep gibi duruyor. ben bir kabile olsaydım kendi kutsalımı kelebek olarak seçerdim. üç beş günlük hayatımız varsa, doğan her kelebek gibi ölmeliyiz. özgürce uçarak ya da kendimizden daha güçlü hayvanların ellerinde sıkışarak.

beyinsel olarak sikişen insanlar tanıyorum. bir beyni kaç beyinle sikiştirirsen sikiştir, üremeyeceğine dair kanıtlarım var. zaten sikişen bir beynin, düşüncelerine ne kadar vakit ayıracağını bilmiyorum. en son güzel bir kadınla sohbet ederken "ben artık aşkların değil, tek gecelik sikişlerin adamıyım." demişti. yanlış hatırlamıyorum, adam yalnız öldü. ölürken eli sikindeymiş. adamın "tek gecelik sikiş" dediği olay aslında beyinde gerçekleşmiş. düşüncelerin zevkine dayanamayan beyin patlayıvermiş. kimse şahit olamamış buna. cesedin bulunamadığını, adamın çok düşünmekten, başka bir hayata geçtiğini söylüyorlar.

düşünebiliyor musun? ağır dozda beyin seksi. yani, neresinden bakarsan mantıksız. sadece overdose yaparak ölmek isteyenlerin anlayabileceği bir şey.

düşünebiliyor musun? o kadar çok şey yazıyorsun falan. yani, neresinden bakarsan mantıksız. sadece yazanın anlayabileceği ve anlatabileceği bir şey. sormadığın sürece, hangi cümlenin ne anlama geldiğini anlamayacaksın. mesela ben bir bakkal tanıyorum, adam o kadar çok çaresiz kalmış ki kalbini satmış. bir kasabın kendi bacağını parçalayıp koyunlarına hediye ettiğine bile şahit oldum. bir adamı o kadar çok anlamamışlardı ki kelimelerini ve cümlelerini satılığa çıkardığını duydum, adına kitap diyorlarmış.

yani, düşünebiliyor musun? düşünebiliyorsun ki okuyorsun. ama düşünemeyenleri bir düşün. bu yazıyı sadece bir yazıymış gibi okuyup "amaaağn ne anlatmış yine bu?" diyenleri bir düşün. ben o kadar çok adam tanıyorum ki arkamdan "abi karı kız düşürmek için yazı yazıyor." diyorlarmış.

bilmiyorum. beynimi satılığa çıkarasım, hatta üzerine para verip birilerine satasım var. görsünler, anlasınlar aslında ağzından bir çok sikiş ve sokuş çıkartan bu adamı, aslında hiçbir seksin rahatlatmayacağını. bir de "memeler" ekleyeceğim bu yazının sonuna, belki daha iyi anlarsınız.

bir kadın vardı. jartiyerlerin siyah haricinde bir rengi olduğunu bilmiyordum, ilk defa onda gördüm. mini eteğiyle orospuluk yapıyordu, beyni çalışan tüm insanlar gibi. orospuları seviyordum, daha önce onlar kadar samimi insanlar görmemiştim çünkü. ben de bir orospu tanıyordum, arkadaşları ona "odun" diyordu; yani bana çok şey çağırıştırıyordu orospuluk. kadının memeleri çok güzeldi. sikimi aralarına sokup dünyanın en tatlı ve en tatmin edilmiş erkeği olmak istiyordum. belki de sonra ağzına alabilir ve ikinci bir mutluluk yaşayabilirdim.

çünkü biz erkekler basit varlıklarız. yemeğimiz ve sigaramız bir kenara; sahip olduğunuz sik yalama yeteneklerinden bir parça tattırırsanız dünyanın en mutlu insanları olabiliriz. ve ben bu kadında, diğer tüm insanlarda gördüğüm gibi, büyük bir sik yalama yeteneği olduğunu düşünüyordum.

gözlerimi kapatıp tekrar açtım. kadının yanından geçtim. sanırım bir daha görüşmeyecektik. gözlerine bakıyordum. gözleri başka yerde, başkasını arıyordu. başka bir kadın gördüm bu sefer yolda. mini eteğiyle orospuluk yapıyordu, beyni çalışan tüm insanlar gibi. orospuları seviyordum. daha önce onlar kadar samimi... sil baştan.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

sence şu an saat kaç?

neden rap(müzik) yapamadık?

evet dostum, hayatın yükümlülükleri var.