sil baştan: şenlik14.

biraz nefes alın. sonunda bitti. bak, sana bir şey söyleyeyim mi? her şey bitiyor. yağmurlar altında ıslanan her insan kuruyor mesela. içmek üzere kurulmuş her sofra kalkıyor. birbirini seven her insan, bir zaman sonra sevmeyi unutuyor. diyorum ya, her şey bitiyor her şey. zaman geçtikçe kendinin bile bittiğine inanabilirsin. karşılaştır bakalım çocukluk zevklerin ile büyüklük zevklerin eşit mi? küçükken bana da dediler "her şey bitiyor" diye. ben de inanmadım. "arkadaşlıklar biter mi be anne? biliyorum siz olmayacaksınız ama onlar olacaklar!" dedim, hala yalnızım.

boş duvarlar karalıyorlar etrafımda, boş duvarlar bırakın boş kalsınlar. bir kaç bencil insanın #şiirsokakta diyerek kendini anlatan şiirleri paylaşmasından hoşnut değilim. o duvarlarda kaç düşünce var, kaç şiir var, kaç yaşam, kaç alıntı var! sırf bir kaç cümle hoşunuza gidiyor diye, insanlığın hayallerine çizik atmak kimsenin haddi değil.

güzel zamanlar geçti, güzel zamanlar çabuk bitti. tam bir sene beklediğin şeyin meyvesi, küçük bir hafta. belki de çok güzel insanlar geldi, çok güzel insanlar birleşti. tam bir hafta, ama haddi hesabı bir sene gibi. belki de bitmemiştir. belki de zaman makinesini ürettik. şimdiden bir hafta geri, tekrar geri, tekrar geri, ve aynı şeyler, tekrardan, yeniden yine. unutulmayanlar iz bırakır derler, ayaklarım hala ağrıyor, hiç geçmeyecekmiş gibi.

şenlik 14. şenlik 13. geriye kalan tüm şenlikler.

biraz nefes alın. sonunda bitti. bak, sana bir şey söyleyeyim mi? her şey bitiyor. bir senelik eskimiş aşkların yeniden doğma ümidi bitiyor mesela. duygular bitiyor, hisler bitiyor, inançlar bitiyor.

biraz daha nefes alın. sonunda bitti. bak sana bir şey söyleyeyim mi? her şey bitiyor. yağmur altında ıslanan her insan kuruyor mesela. içmek üzere kurulmuş her sofra kalkıyor. birbirini seven her insan... sil baştan.

1 yorum:

  1. Gerçekten de bitiyor.. Hem de bitmez dediğimiz her şey...
    Hepsi bir yana bitmezmiş gibi yaşadığımız ömür bile bitiyor ya gerisi boş.

    YanıtlaSil

Bu Blogda Ara