saçmalattirik: aşk ve parazit ilişkisi.

bir tarafta kültablası, yanmakta olan bir sigara, saatlerdir uyuyamayan bir insan evladı ve nereye gittiği bilinmeyen hikaye. bomboş sayfa, kafatasının içerisindeki et parçasından gram gram yemeye başlamış düşünce parazitleri. bir canlıya bağımlı olarak yaşayabilen ve üzerinde yaşadığı canlıya zarar verebilen organizmalara parazit denir. bir parazitin, diğer canlının iç kısmında yaşaması durumunaysa endoparazitizm. bu açıyla bakarsan eğer, aslında içini yiyen her düşünce, endoparazit bir yaşam formudur. alkoller, uyuşturucular ve sigaralarsa bu parazitleri öldürmek için yaratılmış ve tıbbın henüz keşfedemediği, yan etkisi ölüm olan ilaçlarıdır. kendi kendimizi bitirirken hala bu dünyanın en kıymetli varlıkları olduğumuzu iddia edebiliyoruz... işin doğrusuysa, kendimiz bile kendimizi reddediyoruz.

dünyadaki milyonlarca türün aksine, düşünebilen tek varlığız. aynı zamanda, kendi kendini bitirebilen.

bir tarafta kültablası, sönmüş olan bir sigara, saatler önce uyuyabilen bir insan evladı ve nereye gittiği hala bilinmeyen bir hikaye. tekrar yakılmış bir sigara. tekrar sönmüş. tekrar yakılmış, tekrar sönmüş. birbirini takip eden olaylar serisi yıllar öncesinde tütünü keşfeden adamın, bundan zevk alıp işi bağımlılık hale getirmesiyle başlamış. tekrar yakmış sigarasını adam, tekrar söndürmüş. içindeki tüm yaşam formlarını öldüren bu adam; kanser sebebiyle ölürken gülümsüyormuş. son sözünü duymuşlar, "güzel... en azından düşünmüyorum."

bir şekilde kendi kendimizi bitirmek zorundayız. kanserle veya değil. düşünceyle veya değil. acıyla veya değil. ölmenin binlerce farklı yolu var; hangisinin seni gülümseteceğini sen bilebilirsin.

bir tarafta kahve kupası, bir tarafta eli klavyede bir şeyler yazan adam. hala nereye gittiği bilinmeyen bir hikaye ve belirsizliği çözememiş okuyucu. gözleri, kelimeleri uykulu uykulu seçerken 'sanırım uyumak istemiyorum' diyerek yataktan kalkıp balkona çıkan ve son sigarasını yakan kadının kaçan uykusundan istiyorum. uyursam ölecekmişim gibi geliyor ve parazitlere o kadar bağımlıyım ki; kötü bir şey olmayacağını düşünerek yaşamak beni çıldırtıyor.

konudan konuya atlayan bir adam.
balkondan atlayan bir kadın.

intihar kötü bir eylemdir; güzel cümlelerle anlatmıyorsan eğer. bir parazitin, diğer canlının dış kısmında yaşaması durumuna ektoparazitizm denir. bu açıyla bakarsan eğer, aslında aşk yaşadığını düşünen tüm insanlar ektoparazit bir yaşam formudur. alkoller, uyuşturucular ve sigaralarsa bu parazitleri öldürmek için yaratılmış ve tıbbın henüz keşfedemediği, yan etkisi ölüm olan ilaçlarıdır. kendi kendinizi bitirirken, diğer insanın sizin mutsuzluğunuzdan içten içe zevk alması durumu daima var olacaktır. kendi kendinizi bitirirken hala bu dünyanın en kıymetli varlıkları olduğumuzu iddia edebiliyoruz... işin doğrusuysa, kendimiz bile kendinizi reddediyorsunuz.

konudan konuyu seçemeyen bir adam.
tekrar eden paragraf ve anlamsız cümleler.

iyi bilirsin. aşk'da, geriye kalan her şey gibi insanı öldüren bir hastalıktır. bir şekilde kendi kendimizi bitirmek zorundayız. kanserle veya değil. düşünceyle veya değil. acıyla veya değil. ölmenin binlerce farklı yolu var; hangisinin seni gülümseteceğini sen bilebilirsin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu Blogda Ara